
Maxi dress - BikBok
Shoes - DinSko
Bag - Michael Kors

Täälläpä kiireinen bloggaaja hei! Mites teillä menee? Täällä toivutaan vieläkin Juhannuksesta ja kolmen päivän Himoksen reissusta, joka oli muuten yksi parhaimmista ikinä! Lisää tulette kuulemaan loppuviikosta, jos ehdin siitä teille kirjoittelemaan - muutoin se taitaa mennä ensiviikon lopulle jos en ehdi.
Töitä on älyttömästi, kotonakin on ollut pientä härdelliä ja hälinää, kun elämässä tosiaan on tapahtunut suuria muutoksia kevään varrella. Tämä neiti nimittäin asuu nyt ensimmäistä kertaa elämässä ihan yksin, jaiks. Lohdutukseksi ja tsempiksi eräs ystävä on sanonut, että kerran sitä elämässään sekin täytyy kokea, hha kyllä mä pärjään ei siinä.
Töitä on älyttömästi, kotonakin on ollut pientä härdelliä ja hälinää, kun elämässä tosiaan on tapahtunut suuria muutoksia kevään varrella. Tämä neiti nimittäin asuu nyt ensimmäistä kertaa elämässä ihan yksin, jaiks. Lohdutukseksi ja tsempiksi eräs ystävä on sanonut, että kerran sitä elämässään sekin täytyy kokea, hha kyllä mä pärjään ei siinä.

Kuvat ovat maanantaina napattuja, itse ainakin huomaan että Juhannusviikonloppu painaa näissä päälle. Tukka on tuulesta aivan sekaisin ja aij että kampaajaa sekä jotain tehohoitoa pitäisi varmaan alkaa suunnitella kun näyttää niin hirvittävältä tuo hamppukasa.

Nämä kengät mä halusin teille nyt kuitenkin esitellä! Aiemmin keväällä tuli shoppailtua hieman, nämä upeudet mä sitten kävin siinä samalla kotiuttamassa. Näitä, sekä tämän tyylisiä korkoja olin DinSkossa sekä muutamissa muissa blogeissa kuolaillut kerta toisensa jälkeen ja silloin kun hyvä palkkapäivä koitti, niin mähän kävin nämä itselleni nappaamassa.

Mitäs te pidätte nuista uusista rakkauskengistäni?
Oikein mukavaa viikonloppua teille ♥
~ Kata ~
Oikein mukavaa viikonloppua teille ♥
~ Kata ~
Aiiivan ihania kuvia Kata!<3 Mä oon kans rakastunut tommosiin kenkiin ja on koittanu metsästää niitä kissojen ja koirien kanssa! 8) Mulla on vaan nin iso jalka, et ylensä ne harvat kootkin on mennyt :'D Mut ihanaa loppuvikkoo<3
VastaaPoistaKiitos Emilia ♥ Oijoi toivottavasti löydät pian samantapaiset kengät itsellesikin, nää on ihanat ja mukavat jalassa ♥
PoistaNuo kengät on ihan super ihanat! <3 ja sopiivat tähän lookkiin tosi hyvin :)) ja kyllä se yksin asuminen sujuu, tsemppiä! Kivaa viikonloppua sinnekkin <3
VastaaPoistaKiitos niin kehuista kuin tsempeistäkin Viivi:)<3
PoistaKauniita kesäkuvia Kata <3 Noi kengät on kyllä niin makeet! :)
VastaaPoistaKiitokset:3 ♥
PoistaKengät on tosi ihanat, mutta tuo mekko.. Täydellinen <3
VastaaPoistaHha kiitoksia, itsekin tykkään mekosta tositosi paljon ♥
PoistaTodella kaunis ja kesäinen kokonaisuus :) Tuo mekko on todella täydellinen kesään ♥
VastaaPoistaKiitos Ane!:) Mekko on tosiaan ihana ja käypi mielestäni varsinkin suomen kesään täydellisesti 8)
PoistaIhanat kengät ja koko asu toimii <3 Muistan, kun asuin yksin, oli se ensin aika kamalaa mutta hemmetti siitä oppi lopulta nauttimaan! Oli ihanaa, kun ei ollut ns. tilitysvelvollinen kellekkään ja sai tehdä juuri sitä mitä itse halusi. Ja se oma rauha oli kyllä jotain huippua <3 Ei sillä, nautin myös asua kaksin.. mutta ymmärrät varmasti mitä meinaan :))
VastaaPoistaKiitti Linda!:) Jep yksin kuin kaksinkin asumisessa on ne hyvät kuin huonotkin puolensa. Lopulta kaikkeen tottuu:) Tosin en koskaan totu yksinään nukkumiseen, kun pelkään pimeetä ja mielikuvitusta riittää:'D
Poistawau mikä ihana asu ja älyttömän ihanat kengät <33333 :)
VastaaPoistaKiitti Essi :) ♥
Poistaihana kata ♥ ihanat kuvat, niin kesäiset ja raikkaat!! toi mekko on tosi upea halkiota ja kuosia ja kaikkea myöten :) ja ooooh nuo korot, varmasti tosi hyvät jalassa!! :)
VastaaPoistaKiitti Jenni ♥ M oon melko tyytyväinen näihin kuviin itskein, jotenkin kesä ja tuo tunnelma 8) Mulla on hyvä kuvaaja:')<3
PoistaOi, miten ihania kesäasukuvia!:) Tuo mekko ja kengät, molemmat tosikivoja!
VastaaPoistaKiitoskiitos ♥ :)
PoistaTosi ihanat kengät. <3 Tilasin itse melkein vastaavat nellystä ja niillä on tosi helppo kävellä sen tolppakorkojen ansiosta. :) Mekko on ihanan kesäinen. :)
VastaaPoistaKiitos, mä niin pitkään itse ihailin muilla näitä korkoja, tosiaan niin helppo kävellä tolppien ansiosta 8) ♥
PoistaOih mikä look ja sinä vaan oot niin upee!♡☆ Tykkään tosta mekosta tosi paljon..:)
VastaaPoistaOoh siellä toinen upee mimmi ♥ Kiitos tuhannesti 8)
PoistaOikein toimiva asukokonaisuus! <3 Tulee kyllä ihana kesäfiilis näitä kuvia katsellessa, kun nyt ulkona vaan sataa..:D Ja mitä tuohon yksinasumiseen tulee, kyllä sie pärjäät!! <3 Voin kyllä kuvitella että alku on aina se vaikein osuus, mutta ajan kanssa ihan varmasti helpottaa :) Teet vaan nyt paljon niitä mieleisiä juttuja ja keskityt viettämään aikaa kavereiden kanssa :)
VastaaPoistaps. nuo kengät on upeat! <3
Noi kengät voi että miten upeat!♥ Sopii sulle niin hyvin :)
VastaaPoistaSiis nuo kengät on täyttä rakkautta, ei voi muuta sanoa ♥ Ja mekko on niin ihanan kesäinen, eli kokonaisuus on täysi kymppi! Yksin asuminen tuntuu varmasti aluksi hurjalta, mutta on kyllä hyvin opettavaista ja alun jälkeen aivan ihanaa :) Tsemppiä ♥
VastaaPoista